You are here:  / Bank krwi Warszawa / Dietetycy

Dietetycy

Dietetycy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Niektórzy dietetycy twierdzą, że istnieją produkty, które same w sobie bez wysiłku pomagają schudnąć. Jest to po części prawda – istnieją takie produkty, na przykład jajka, które wymagają spalenia znacznie więcej kalorii na proces trawienia ich niż same tychże kalorii posiadają. Jednakże w praktyce jest tak, że praktycznie nikt nie chudnie na takiej diecie.

Spożywanie produktów, które są na tyle ciężkostrawne, że wymagają od organizmu człowieka spalania kalorii powoduje, że człowiek po prostu dobrze i racjonalnie się odżywia, zachowuje pewien bilans w pożywieniu. W rzeczywistości jednak nikt nie chudnie, bo odchudzanie polega na gubieniu tłuszczu. Należy spożywać więcej produktów, które w ten sposób działają, ale nie należy zapominać o tym, że odchudzanie to jeszcze ćwiczenia i całkowite wyeliminowanie z diety tłuszczów, zwłaszcza smażonych tłuszczów.

Przykładem produktów, które podobno nie tuczą są lody, ale nie jest to prawda. Lody są słodkie i zawierają cukry proste, dlatego one bardzo szybko odkładają się w postaci tłuszczu w organizmie. I nie jest prawdą, że organizm potrzebuje spalenia wielu kalorii aby rozgrzać zimne lody.